PACIENTSKE ZDRUŽENIA PRE ZCH SÚ PRIZÝVANÉ K ČLENSTVU V EPAG

Európska organizácia pre zriedkavé choroby (Eurordis) má záujem o to, aby sa pacientske organizácie zúčastňovali na rozhodovacích procesoch Európskych referenčných sietí (ERN), čím sa zaistí demokratický proces zastupovania pacientov.

Z tohto dôvodu EURORDIS vytvoril Európske skupiny pre advokáciu pacientov (EPAG-y) pre každú skupinu chorôb ERN. EPAG-y budú spájať vybraných zástupcov pacientov s pridruženými organizáciami. Týmto sa zabezpečí, aby bolo hlas pacienta počuť počas celého procesu vývoja ERN. V súčasnosti sú prizývané k členstvu najmä pacientske organizácie zo severnej a východnej Európy,

Členstvo v EPAG

Členstvo je otvorené všetkým organizáciám pacientov so zriedkavými ochoreniami – členom aj nečlenom  EURORDIS, ktoré sídlia v Európskej únii.

Pre viac informácií o ERN a úlohe zástupcov EPAG si môžete pozrieť toto video alebo prečítať si túto krátku príručku v angličtine.

Záujemci o členstvo v EPAG sa môžu registrovať do 31. júla!

Ak chcete získať informácie o konkrétnych požiadavkách na pacientske organizácie, ktoré sa môžu uchádzať o členstvo v EPAG, a na ich zručnosti a skúsenosti, kontaktujte Lenju Wiehe na adrese: lenja.wiehe@eurordis.org, alebo sa môžete obrátiť priamo na vedúcich EPAG-ov v jednotlivých ERN. Zoznam kontaktov podľa ERN nájdete tu.

Čo je Eurordis?

Európska organizácia pre zriedkavé choroby (Eurordis) je mimovládna, pacientmi riadená aliancia organizácií pacientov.  Predstavuje hlas približne 30 miliónov ľudí žijúcich so zriedkavou chorobou.

Zdroj: Eurordis

 

SAZCH je prijímateľom 2% zo zaplatenej dane

Naše údaje prijímateľa 2% z daní:

Názov: Slovenská aliancia zriedkavých chorôb
Sídlo: Kollárova 11, 902 01 Pezinok
Právna forma: občianske združenie
IČO: 42258073

Užitočné linky k 2% a všetky tlačivá nájdete na www.rozhodni.sk

 

TLAČIVO NÁJDETE TU

DAROVACIA ZMLUVA

 

Máte záujem nás podporiť ? Stiahnite si darovaciu zmluvu, vyplňte ju a odošlite ku nám na adresu.

 

Sídlo

Slovenská aliancia zriedkavých chorôb (Aliancia ZCH)

Kollárova 11 902 01 Pezinok

Firemné údaje

IČO: 42258073
DIČ: 2023609434

Bankové spojenie

Bankové spojenie: VÚB
Číslo účtu: 2985850358/0200
IBAN: SK9702000000002985850358 BIC: SUBASKBX

Stanovy

Členská prihláška